Ve chvíli, kdy při plánování stavby, nebo rekonstrukce dojde řeč na podlahy, nastává otázka, jaký materiál zvolit. Někdo se rozhodne pro nesmrtelný laminát, jiný pro vinylové podlahy, dřevěnou podlahu, PVC, nebo koberec. Pokud vaše volba padla na moderní vinyl, můžete mít jistotu, že jste zvolili správně. Lepené a plovoucí vinylové podlahy jsou vhodné do soukromých i komerčních prostor. Nabízí totiž celou řadu výhod.

5 důvodů, proč právě vinyl
-
Vinyl je v porovnání ke klasickému laminátu odolnější vůči mechanickému poškození
-
Podlahy z vinylu se vyrábějí v nekonečné řadě dekorů
-
Údržba vinylové podlahy není náročná a vy tak získáte více času pro sebe
-
V jejich prospěch mluví také výborné akustické vlastnosti
-
Doporučujeme montovat na podlahové topení, protože díky malému tepelnému odporu materiálu, budete mít nižší náklady na topení
Správně zaměřená podlaha je základ
Ještě před tím, než začnete plánovat dekor nebo barevnost podlahy, důkladně prostor zaměřte. Potřebovat budete metr, papír, tužku a kalkulačku.
-
Krok č. 1 - připravte si nákres: Zaveďte si ideální měřítko (třeba 1m = 1 cm na papíře). Pokud je místnost členitá a nemáte to štěstí, že je obdélníková nebo čtvercová, rozdělte si připravený nákres na několik menších obdélníků, které budete samostatně měřit.
-
Krok č. 2 - samotné měření: U každého obdélníku důkladně změřte jeho šířku a délku. Výsledky zaneste do nákresu. Ideální je, pokud budete zjištěné míry zaokrouhlovat na celých deset centimetrů nahoru (3,74m= 3,8m).
-
Krok č. 3 - výpočet plochy obdélníků: Jakmile budete mít všechny obdélníky změřené, vynásobte jejich šířku a délku.
-
Krok č. 4 - zjištění celkové plochy: Všechny plochy daných obdélníků sečtěte a získáte celkovou plochu, tedy potřebný materiál
-
Krok č. 5 - převod jednotek: Pokud zjistíte, že máte místnost např. o velikosti 300 x 200 cm, převeďte tuto hodnotu na čtvereční centimetry (60 000 cm2), z nichž jednoduše zjistíte, že pro pokládku budete potřebovat 6m2 vybrané podlahy.
-
Krok č. 6 - objednávka: Počet metrů navolte u vybraného produktu (nezapomeňte přičíst 5- 10 % navíc na prořez, záleží na členitosti místností).
Může se hodit: Pokud vybíráte vinylovou podlahu do běžné domácnosti
s menším zatížením, volte podlahy z kategorie Gerflor CREATION 30 CLIC. V prostorách, které jsou více zatíženy (např. domácnosti se zvířátky, hotely, čekárny, kanceláře apod.) zvolte řadu Gerflor CREATION 55 CLIC.
Máte metry, chcete znát vlhkost
Teď už víte, jak změřit samotnou plochu místnosti, v níž bude umístěná vinylová podlaha. Chtělo by se říci, že to nejlehčí máte za sebou. Ale nezoufejte! Ani další kroky nebudou nijak zvlášť složité. Před samotnou pokládkou vinylové podlahy nezapomeňte připravit podklad dle požadavků konkrétního výrobce podlah. Myslete na to, že vinylové podlahy nelze umístit na vlhký povrch (anhydrit, beton, nivelační stěrku), proto je ještě před zahájením pokládky nutné zjistit, jaká je vlhkost podkladu.
Nevíte si rady s výběrem vhodné podlahy nebo její pokládkou? Neváhejte nás kontaktovat!